O mnie

Fotografią zacząłem interesować się około 2 lat temu w momencie zakupu mojej pierwszej lustrzanki cyfrowej Sony A200. I choć wcześniej posiadałem już lustrzankę (i był to analog)to jednak nigdy nie posunąłem się dalej niż wybór auto w aparacie. Po zakupie cyfrowej lustrzanki jak każdy fotoamator zacząłem eksperymentować z różnymi ustawieniami jeszcze nie do końca wiedząc co z czym się je.

Po kilku fotkach doszedłem do wniosku, że tylko zdjęcia na ustawieniach manualnych dają mi prawdziwą satysfakcję i pozwalają zarejestrować na matrycy obraz jaki ja widzę.

I od tego się zaczęło przeszukiwanie różnych stron i forum o tematyce fotografii, książki i czasopisma, co tylko można było no i oczywiście jak najwięcej robienia zdjęć. Właściwie można powiedzieć , że gdy po pół roku od posiadania aparatu przeczytałem instrukcję obsługi po raz kolejny dopiero zrozumiałem cały zakres funkcji i możliwości, które oferuje lustrzanka cyfrowa.

Od samego początku fotografowania największą satysfakcję sprawiały mi portrety. Na pierwszy ogień poszła oczywiście moja żona 🙂 i o dziwo dość szybko była zadowolona z efektów tych sesji. Do teraz uważa, że najlepszą fotkę zrobiłem jej właśnie podczas pierwszych wypadów w plener jeszcze z kitowym obiektywem i nie do końca znając się na zasadach odpowiedniego kadrowania… cóż „nawet ślepej kurze…”

Później zaczęły się fotografie koleżanek i znajomych, eksperymentowanie z nowymi ustawieniami, miejscami i tematami przewodnimi na fotografie.

Po pewnym czasie dzięki wielkiemu zaufaniu mojego przyjaciela pierwsze fotografie ślubne. Jako jedyny fotograf i to jeszcze zjadany przez tremę 🙂 ale myślę, że wypadły całkiem dobrze…

W końcu przyszedł czas na zapisanie się na warsztaty fotograficzne oraz plener na, którym można pogłębiać swoją wiedzę wśród ludzi z tą samą pasją.

Całość tego dorobku przedstawię na tym forum na początku cofając się do czasów moich początków.

Wszystkim odwiedzającym życzę miłego czytania i oglądania.

Pozdrawiam

Szymon Jenek

 
Photopixo - Świat FotoVideo Szybciej i Wygodniej
 

Reklamy